Chytej.cz

Podvodní splávek SBIROLINO necteno

28.5.2004 | Dědek | 15.277 zobrazení | 58 odpovědí

Scháním veškeré informace o vláčení pomocí podvodního splávku Sbirolino. Koupil jsem si MILO na veletrhu v Brně a už se nemohu dočkat 16.června abych to vyzkoušel. Používáte ho pouze na streamer nebo i na jiné nástrahy? A co technika a montáže?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ...  2 1   
Úterý 9. listopadu 2004 ve 22:54 ® kostnak
kostnak

vdaka tomu odporu sa aj zapastie namaka. treba tym dost silno cukat, aby mal streamer pohyb rybky. pri slabom cukani to absorbuje odpor sbira a spicka prutu a nastraha ide viacmenej konstantnou rychlostou.

reagovat
Úterý 9. listopadu 2004 ve 22:54 ® mirmen

kostnak: proto si myslím, že je-li neprůtažný kmen ( FireLine,pletenka), tak se zásek rychleji přenese na háček a do tlamky ryby než je-li sbiro na průtažném monofilu, který na 50 metrů vzdálenosti může mít průtah 4 – 6 metrů. O to důležitější asi bude, aby návazec ( dlouhý 0,6 – 2 metry) byl alespoň na 2,5 kilogramu nosnosti ( i v uzlu). Je to jen dohad, zkušenosti sbírám.

reagovat
Úterý 9. listopadu 2004 ve 22:44 ® kostnak
kostnak

vdaka svojmu objemu (na rozdiel od olovka) ma vacsi hydrodynamicky odpor a tym sa tazsie rozbieha. takze nie je rozhodujuce, aku jemnu spicku mas na prute, ale aky odpor kladie vode sbiro. v prvej sekunde po vypade ryby sa to chova, ako keby si mal rybu na sumcovom prute a preto sa lahsie strasie.

reagovat
Úterý 9. listopadu 2004 ve 22:36 ® mirmen

HaD: jak rychle jsi to vodil, jako plandu? nebo pomaleji? Já to jen popotáhnu, špička se ohne jen o kousek a pomalu narovnává. Pokud ne, tak je zábar nebo vázka. V případě dravější ryby je cítit drbanec ( vodím na FL ). Dědek: jenže oproti olůvku sbiro „nadnáší“ ve vrstvě, kam je určeno nebo kde popotahováním udržuješ.

reagovat
Úterý 9. listopadu 2004 ve 22:33 ® HaD
HaD

nemyslím, že je špatná, to určitě ne, ale pokud háček nesedí dobře, tak to může jemná špička a šikovný ruce ustát, že háček nevypadne. To sbiro bych řekl, že ten efekt trochu eliminuje a je to víc o štěstí. Mám prostě pocit, že ryba o sbiro může háček snáze vytřást. Olůvko má jen váhu-není tak velké, takže např. do boku jde vodou snáze než to sbiro – rychleji se dostaneš do kontaktu..říkám jsou to víceméně první dojmy. uvidíme

reagovat
Úterý 9. listopadu 2004 ve 21:45 ® Dědek
Dědek

Had . proč myslíš, že jenmá špička není dobrá? Proč by se měli o sbiro setřást? V přeneseném slova smyslu je sbiro to samé jako olůvko před nástrahou.

reagovat
Úterý 9. listopadu 2004 ve 21:10 ® HaD
HaD

tak testuju sbiro. byl jsem s ním celkem třikřá . vždy asi hodinu celkem jsem měl 7 záběrů, 5 ryb šlo ven-duháci. Zatím je to málo, ale pár postřehů: před dopadem je dobré brzdit, aby šla nástraha za sbiro-míň se to pak motá. Záběr není tak zřetelný jako na přímo, i když poslední dva pstruzi-to byly bomby do prutu. A možná bude víc spadlejch ryb- o sbiro se setřesou (citlivá špička prutu postrádá pro zdolávání trochu význam). Hody jsou ale monstrózní-tipuju to tak na 50–80 metrů s 8g sbirem.

reagovat
Sobota 6. listopadu 2004 ve 14:20 ® Zlinsky_lovec
Zlinsky_lovec

Taky jsem uvažoval o koupi podvodního splávku. Cena mě sice trosku odradila,ale kdybych od nekoho vedel,že to stojí za to,tak bych do toho určitě šel.

reagovat
Čtvrtek 4. listopadu 2004 v 19:36 ® jaryn

jarv: Balzer dělá Fraus v Plzni, krám mají na Goethově ulici a u nás ve Dvorákovi tam by se nechalo něco objednat pokud to vozí

reagovat
Čtvrtek 4. listopadu 2004 v 16:50 ® mirmen

jarv: díky. Protože na sbiro začínám a po zahr. stránkách jsem nebrousil, tak jsem skutečně odkázán jen na ten článek od p. Lexy. A jen na zákl. článku a zmínce o saltarellu jsem odvodil, že je určeno do šutrů. Na řece jsem na sbiru vodil marmyšky od Ryny – 4 gramové s nastraženou mrtvou rybkou ( štíhlata), 1,5 gramové s hnojákem a twistříky, případně plandy. Zatím jen málo hodin, málo úspěchů.

reagovat
Čtvrtek 4. listopadu 2004 ve 14:15 ® jarv

mirmen: možná se nemýlíš, ale jsem jiného názoru. To dělení, které převzal p. Lexa při překladu dotyčných článků neodpovídají dělení řeknU: těchto přípravků, tak jak to najdeš na internetu (NL, IT, DE). Dle mýho to jsou všechno „bombette“ – což je i označení prutů na chytání touto technikou. A dále bych je dělil podle tvaru dále: sbirolino – saltarello (piombino) – rugby – bombarda (ballerina) atp. a odvíjí se to více méně od výrobce, jak svůj výrobek nazve. Protože prakticky všechny jsou potom plovoucí, pomalu a rychle potápivé a o různých gramážích, s vodící trubičkou nebo bez. A navíc dnes už se to prolíná i použitými materiály: plast, kov, balsa a různé barvení. A pokud jde o dno, tam je to úplně fuč. Protože je to určený na stojáky, tak to přitahuješ v hloubce přibližně udávané výrobcem dle typu – ale čím rychleji tak v menší hloubce. V proudu to budeš mít s každým sbirem v povrchové vrstvě vody – pokud na to nenaložíš olověný drát. Ale to už je snad lepší použít paternoster s olovem.

reagovat
Čtvrtek 4. listopadu 2004 ve 14:13 ® jarv

jaryn: v Plzni u Kokošky – měl konečně i trojobratlíky i když jen vel.#24 (a já chci #16). Jinak jaryne, nemáš nějaký kontakt na Balzera? Dělaj bezva sbiro – kdyžtak ti to pošlu mailem.

reagovat
Úterý 2. listopadu 2004 ve 21:00 ® Dědek
Dědek

Jarv : co to je? Znám akorát Milo. A používáš to na feeder nebo vláčák?

reagovat
Úterý 2. listopadu 2004 ve 20:49 ® jaryn

jarv: to neznám, stejná otázka kde si to koupil?

reagovat
Úterý 2. listopadu 2004 v 19:43 ® mirmen

jarv:kde jsi ho splašil? Nemýlím-li se, mělo by se používat nad kamenitým dnem, menší pravděpodobnost utržení nástrahy ?

reagovat
Úterý 2. listopadu 2004 v 17:45 ® jarv

Jak říká jaryn – bylo to celý vymyšlený pro chytání pstruhů, především na jezerech. Dneska jsem koupil Soltarello (je dražší, ale chci ho testnout na Jordáně) 6gr – ponor 0.5m. Jaryne, to potápivé sbiro 8gr mám, je do 2.5m a na horní část Jordánu je v pohodě.

reagovat
Úterý 2. listopadu 2004 ve 13:09 ® jaryn

Něco vyšlo v rybářství a ví to Jarv, posílal mi článek. Jinak to není až tak složité. Natahnete na vlasec kapkou dozadu. Pak gumový korálekco používají kapraři a pak karabinku. Já je koupil v Praze. Jsou to 3 spojený obrtlíky a na posledním karabinka. Na to dám návazec 50–100cm jak je libo, záleží na délce prutu. Já používám tak asi 80cm. Na to naváži obrtlík s karabinkou a rotačku. Při použití twistra( na háčku bez jig hlavy) vážu přímo. Gramáž použiji dle prutu. Na SSGS 8 –28g jsem dal 10g sbiro a lítá to jak blázen(ted půjdu do 8g). Sbiro je plovoucí vzanšející a potáplivé. Používám potáplivé. Po náhozu nechám klesnout na dno a navíjím. Jede to asi v metrové hlubce- ve sloupci- na pstruhy ideální a dle nástrahy i štika. Na ryby dna okoun a candát asi ne, pokud neloví při hladině.

reagovat
Pondělí 1. listopadu 2004 ve 22:51 ® mirmen

Dědek:máš-li zájem, pošli mi na sebe majlem adresu -mirmen@seznam. cz – pošlu Ti okopírované články o sbiru

reagovat
Pondělí 1. listopadu 2004 ve 20:59 ® mirmen

HaD : na matchce jsem to vodit nezkoušel, na jaře jsem ji pustil za pár očí s tím, že zanedlouho koupím něco citlivějšího a už jsem se k tomu nedostal U feeder prutu se mi zdá být výhodou špička ( dával jsem hlavně 1 1/2 oz). Záběry jsou „fakt dost s prodlevou“, jen u štiček jsem klepnutí cítil okamžitě. A vůbec nevím, co candoš, jak ho na sbiru poznat.

reagovat
Pondělí 1. listopadu 2004 ve 20:28 ® HaD
HaD

jo, mačovka mě taky napadla

reagovat
Pondělí 1. listopadu 2004 ve 20:24 ® mirmen

Dědek: Italové vodí sbira na prutech 390 – 420 cm ( snad i delších, nevím). Feeder je dobré řešení. nebo zřejmě matchka okolo 4 metrů a gramáži do 30 (40 ? ) gramů.

reagovat
Pondělí 1. listopadu 2004 ve 20:23 ® mirmen

HaD:ano, všechny typy mám průběžáky. Pod ně gumová perla a spešl trojobratlík od Mila( kvůli rotaci nástrahy a zamezení kroucení, 10 kousků 125 Kč).

reagovat
Pondělí 1. listopadu 2004 v 16:05 ® Dědek
Dědek

Mirmen : taky jsem s tím několikrát chytal, ale žádné velké zkušenosti nemám. Snad jsem ale už pronik do toho složitého označení (mám MILO). Ani prodavači mi nebyli schopni ho rozluštit. Mám ale problém s délkou návazců, hrozně blbě se s tím nahazuje. Ale asi vyzkouším tem feeder (3,9m), jinak jsem se trápil s vláčákem 2,6.

reagovat
Neděle 31. října 2004 ve 21:08 ® HaD
HaD

máš to sbiro průběžný?

reagovat
Neděle 31. října 2004 ve 20:05 ® mirmen

Se splávkem 12,5 gramu a marmyškou cca 2 gramy jsem dostal nástrahu do vzdálenosti asi 60 metrů od břehu. Velice pomalé vedení, pootočení kličkou a 1–3 sekundy čekání. Zábary jsem registroval převážně jen díky chvějivé špičce. Po pootočení se sestava napne a špička se pomalu vrací, případně napnutí kmene povoluje a jde do průvěsu. Pokud ne, jedná se o vázku nebo záběr. Italové používají speciální pruty s pevnějším blankem a citlivějším koncem prutu, v gramážích 10–40 gramů. Dá se ale vodit i na vláčáku nebo feeder prutu (poslední věta = citace z článku pana Vladimíra Lexy v Rybářství).

reagovat
Neděle 31. října 2004 ve 20:01 ® mirmen

podzimní Rybářství 2003 ( tuším, že 10 a 11 nebo 11 a 12 ). Koupil jsem sbira od firem Trabucco a Milo. Převážně v gramážích od 4 do 12,5 gramů, na lov v hloubkách 2 – 10 metrů a povrchová od 0,5 do 2 metrů. Největší úspěchy jsem měl na marmyšky, vodil jsem sbira na feeder prutu MH se špičkou 1 1/2 oz. Kmen FireLine 0,12, návazec 0,16 Berkley Triline. Délka návazců u marmyšek od 1,2 do 1,8 metru. U woblerků, plandavek a rotaček od 0,8 do 1,2 metru. Úspěchy malé – začínám. Na marmyšky jen několik okounků od 12–5 do 25 cm, štičky jen do 45 cm. Uvítám příspěvky na toto téma.

reagovat
Neděle 30. května 2004 v 11:23 ® HaD
HaD

viděl jsem s tím vláčet pár lidí na Poličce. Jak moc dobrý to je nevím, ale rozhodně se dá nahodit s hodně lehkou nástrahou hodně daleko

reagovat
Neděle 30. května 2004 v 10:33 ® mirmen

Asi před 1–2 roky bylo několik článků v časopise Rybářství. Jestli to někde najdu, dám přesnější odkaz. Osobní zkušenost nemám.

reagovat
novější starší
Stránky: nejnovější ...  2 1