Chytej.cz

USMRCENÍ RYBY necteno

20.4.2007 | HorseFish | 17.713 zobrazení | 82 odpovědí

Mozna hloupa otazka,ale zajimalo by me,jak usmrcujete ruzne druhy ryb.Zabijite vsechny ryby stejne nebo mate jinou metodu na kapra a jinou na pstruha?Nejsem zadnej masar,ale sem tam si nejakou rybu domu vemu a tak by me zajimalo jak ji co nejsetrneji usmrtit.Ja vetsinou rybu majznu klackem pres hlavu a pak ji propichnu srdce.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1   
Neděle 22. dubna 2007 ve 22:30 ® jake reakce na …
jake

Nosím s sebou foto Jujanky Paroubkové. Pohled na ni ještě žádná ryba nepřežola…:-)) ))))

reagovat
Neděle 22. dubna 2007 ve 21:48 ® kubas reakce na …
kubas

jo sory omluva toho smajla sem si nevšiml :-)

reagovat
Neděle 22. dubna 2007 ve 21:45 ® Prutos reakce na …
Prutos

Kubasu vychladni… všimni si, že Piják má na konci smajla .-)

reagovat
Neděle 22. dubna 2007 ve 21:12 ® kubas reakce na …
kubas

fikus: klid jen jsem se zeptal někde jsem to četl. se nepo…

reagovat
Neděle 22. dubna 2007 ve 20:25 ® fikus reakce na …
fikus

JarKoto> tím, že si vemeš rybu, neznamená automaticky, že jsi masař. Vzít si ulovenou rybu je normální. Každý extrém je něco nenormálního. Ať bereš nebo nebereš.......

kubas> je to pravda, ale ještě musíš sám vykopat metr hlubokou jámu a tam lososovitou rybu týden nechat. Potom je teprve připravena ke konzumaci..... wole… :-)

reagovat
Neděle 22. dubna 2007 v 16:51 ® JarKoto

Něčím ju majznu do hlavy, pak proříznu žaberní oblouky – to stačí… jinak ja bych se bál zkusit trefit srdce – dyť mužes prpíchnout žluč.

Jinak jenom tak mimochodem… se mě vždycky líbí, jak všeci co pokládají podobnou otázku hned dodávají, že nejsou masaři:-)

reagovat
Sobota 21. dubna 2007 v 7:51 ® Shrek reakce na …
Shrek

Kubas: VIII. Uchovávání ulovených ryb Pokud osoba provádějící lov uchovává ulovené ryby živé, je povinna mít vlastní vezírek s kruhy nebo takové zařízení, které umožňuje rybě alespoň minimální pohyb (haltýř, konstrukce potažená síťovinou apod.). Je zakázáno upevňovat ryby provlečením za skřele nebo jiným nešetrným způsobem,!!!!!!!!! popřípadě nechat nezabité ryby uhynout.!!!!!!!!! Ryba uložená ve vezírku nebo jiném zařízení na uchovávání živých ryb je považována za ponechanou. Zakazuje se používat společných zařízení k uchovávání ulovených živých ryb.

Pokud jsou ryby dlouhodobě uchovávány v haltýřích, musí být haltýř označen štítkem se jménem majitele a jeho adresou.

reagovat
Sobota 21. dubna 2007 v 0:07 ® staker reakce na …
staker

já je žeru živé

reagovat
Pátek 20. dubna 2007 ve 22:34 ® Tomik
Tomik

Já zabíjím palicí do hlavy a přerušením žaberních oblouků.

reagovat
Pátek 20. dubna 2007 ve 22:09 ® Shadowhunter reakce na …
Shadowhunter

To vis ze bych radeji temi vnitrnostmi nakrmil divou zver co plave ve vode, ale bohuzel hazeni vnitrnosti do vody je proti ryb. radu a ja bych nerad prisel o povolenku…takze proto to delam tak jak to delam…

reagovat
Pátek 20. dubna 2007 ve 21:57 ® Sander
Sander

Shadowhunter > kua ty se sereš s těma vnitřnostma… Myslíš že když je hodíš do vody, znečistíš tím řeku či co? Ve vodě to má větší užitek, na pstruhovce si na nich smlsnou raci, hadi, ale i volavky, vydry a ondatry…
V zemi je z nich hovno.

reagovat
Pátek 20. dubna 2007 ve 20:30 ® bubu
bubu

Téma pro ripku jak vyšíté. Se divím,že tu ještě nevlítnul.

reagovat
Pátek 20. dubna 2007 ve 20:17 ® kubas
kubas

Co je pravda na tom že lososovité ryby se mají nechat leknout a né zabíjet?

reagovat
Pátek 20. dubna 2007 v 19:38 ® Mr.FISH

VĚTŠINOU PĚSTÍ ZEZHORA DO HLAVY ( TO MÁ ZA SEBOU I LEPČÍ KAPR) A PAK NOŽEM DO MOZKU A VYKRVIT ŽÁBRAMA

TO SAMÝ DĚLÁM ZLEJM LIDEM :-)

reagovat
Pátek 20. dubna 2007 v 17:45 ® fikus
fikus

omráčím a následně proříznu žábry, nechám vykrvit a až poté kuchám.

reagovat
Pátek 20. dubna 2007 ve 13:36 ® regulus
regulus

Těm menším ukousnu hlavu a ty větší máznu nějakým šutrem po palici.

reagovat
Pátek 20. dubna 2007 ve 13:32 ® Shadowhunter reakce na …
Shadowhunter

Kdyz uz si vezmu pstruha tak ho klepnu tupou stranou noze po hlave (vetsnou nekoliktrat) at je jistota ze to ma za sebou…potom ho vykucham streva pokud je pobliz krtinec tak je zahrabu…pokud neni tak nozem vyriznu trs travy a zahrabu je pod zem. Je dobre mit u sebe jeden ostry nuz na kuchani a druhy nejakou obicejnou skladaci rybicku na rezani do zeme…a doma potom jenom oplachnu v ciste vode a je hotovo

reagovat
Pátek 20. dubna 2007 v 10:56 ® cercer reakce na …
cercer

hoši hoši…

reagovat
Pátek 20. dubna 2007 v 10:46 ® Robur
Robur

Cepe, ale já to dělám v soukromí a jak víš, mrtví o tom už nemluví:-))

reagovat
Pátek 20. dubna 2007 v 10:40 ® CeP reakce na …
CeP

Robur> noo.. a mne se bude vycitat moje orientace… :-(

reagovat
Pátek 20. dubna 2007 v 10:16 ® Robur
Robur

Horse, no jestli se trefíš do srdce, tak jis frajer, ale dost o tom pochybuji, tedy hlavně o té přesnosti trefit srdce. Jinak rána do hlavy, proříznu žábry nebo rovnou upižlám hlavu, záleží na velikosti rybky. Menší jen pořádně klepnu, oškrábu a pak teprve hlavu uříznu. Pokud má rby hlavu, lépe se mně s ní manipuluje a taky si s ní můžu povídat…:-))

reagovat
Pátek 20. dubna 2007 v 10:06 ® Sander
Sander

Duhák > vložím palec do mordy a pootočením hlavy vzhůru mu zlomím vaz. Nebo vytáhnu zavřený nůž, který mám na opasku, a tím mu dám ránu. Obě metody jsou nesmírně rychlé.

Kapr > jedna přesně mířená rána tupým předmětem.

HaD > fláknutí o tvrdou zem :-)

Ale dokonale to umím jen s duhákem. Za rok vemu max jen 2 kapry a hadi by se mohli spočítat na prstech jedné ruky.

reagovat
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1