Chytej.cz

USMRCENÍ RYBY necteno

20.4.2007 | HorseFish | 17.713 zobrazení | 82 odpovědí

Mozna hloupa otazka,ale zajimalo by me,jak usmrcujete ruzne druhy ryb.Zabijite vsechny ryby stejne nebo mate jinou metodu na kapra a jinou na pstruha?Nejsem zadnej masar,ale sem tam si nejakou rybu domu vemu a tak by me zajimalo jak ji co nejsetrneji usmrtit.Ja vetsinou rybu majznu klackem pres hlavu a pak ji propichnu srdce.

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 10. února 2010 v 16:50 @ mike777 reakce na …

Ahoj, a jak třeba usmrcujete pstruhy, siveny? Jelikož člověk chodí z místa na místo, nedovedu si představit, (klasicky), uder do hlavy, proříznutí žaber na vodě.....

reagovat
Středa 10. února 2010 v 16:50 ®  reakce na …

Jak.novi> Já také. Nejhorší je, že to nebyla děcka, jak by člověk možná čekal, ale dospělí lidé.

reagovat
Středa 10. února 2010 v 16:35 ® Jak.novi
Jak.novi

Jednou jsem byl světkem ušlapání ryby. Fakt hnus! :-((

reagovat
Středa 10. února 2010 v 16:34 ® 

Dělám to stejně jako většina rybářů – úder do hlavy, proříznutí žaber. Je to rychlé, spolehlivé a, doufejme, bezbolestné.

reagovat
Středa 10. února 2010 v 15:52 ®  reakce na …

džigit> první se nauč mít někdy hubu plnou jedu. Až tohle budeš umět, přijde lekce dvě. :-)

reagovat
Středa 10. února 2010 ve 14:34 ® Losfedos
Losfedos

ja ryby nezabijim ,nemam na to zaludek…

reagovat
Středa 10. února 2010 v 10:28 ® džigit reakce na …

pepa-č> prosí,prozraď jak to provedeš technicky?Nerad bych nco porušil :-D

reagovat
Úterý 9. února 2010 ve 23:09 ® 

Já rybu uštknu, umím být totiž velmi jedovatý.

reagovat
Úterý 9. února 2010 ve 22:01 ® osprey
osprey

Já rybu hodím do vody a počkám, až se utopí…

Když mě nebaví čekat, tak úder do hlavy a proříznout žaberní oblouky – klasika.

reagovat
Úterý 9. února 2010 ve 21:57 @ okoun123 reakce na …

bodnout za hlavu a vzriznout zabry

reagovat
Úterý 24. dubna 2007 ve 12:36 ® Prutos reakce na …
Prutos

HF: Napodél ryby, napříč by to asi moc nešlo.

reagovat
Úterý 24. dubna 2007 ve 12:25 ® HorseFish reakce na …

jj,chapu a ted se me to zda taky ten nejlepsi zpusob!)akorat kdyz jsem minule zabijel rybu strenkou noze tak se cukala i po 4 rane tak jsem ji radsi preseknul pater.mam asi moc malej nuz na to abych snim dal poradnou ranu). prutos: jinak ty zabry proriznes napric,takzvane na sirsku ryby nebo podel?

reagovat
Úterý 24. dubna 2007 ve 12:12 ® Prutos reakce na …
Prutos

HF: Tak jak to píše Modrák to tuším definují i BP (MRS) Takže vlasně porušuješ BP. Snažit se propíchnout srdce je podle mě úplně zbytečné. Když rybu beru tak dostene ránu do hlavy (klacek, střenka nože) a pro dobré vykrvení z obou stran proříznu žaberní oblouky. Prostě strčím nůž pod skřeli a všechny jak tam jsou je přetnu. To samé z druhé strany. Kapišto? Pokud chceš udělám ti fotoseriál… :-D

reagovat
Úterý 24. dubna 2007 ve 12:01 ® HorseFish reakce na …

jak presne prorezavas ty zaberni oblouky?

reagovat
Úterý 24. dubna 2007 ve 12:00 ® HorseFish reakce na …

kazda ryba ma srdce tesne za zabrama ve spodni casti,trefit srdce me prijde celkem jednoduche a to nejsem zadny chirurg.to ste snad nikdy nekuchali rybu,ze nevite kde ma srdce?)spis je problem kdyz neni pri ruce zadny klacek nebo kamen.to vetsinou preseknu pater,ale je celkem tezke vychytat ten spravny svih aby ste nesekli malo nebo zas hodne.jinak tu palici co je na fotce bych asi sebou na pstruhovku netahal).

reagovat
Úterý 24. dubna 2007 v 11:58 ® modrak reakce na …
modrak

HorseFish: Máznu ji po hlavě, proříznu žaberní oblouky a nechám ji vykrvit. Samozřejmě, pociťuji při tom značné uspokojení z dobře vykonané práce. Asi bych se uplatnil jako popravní mistr, ale holt dnes je mizerná doba a tohle řemeslo už nemá zlaté dno jako před několika málo sty lety. Tak alespoň, že ty ryby. :o)))

reagovat
Úterý 24. dubna 2007 v 11:42 ® kopi
kopi

To sou otázky.

reagovat
Úterý 24. dubna 2007 v 8:53 ® Vydrain reakce na …
Vydrain

přece tou paličkou, né? :-)) )

reagovat
Pondělí 23. dubna 2007 ve 21:33 ® ywan

len rukou, pacnem po hlave a podrežem žiabre, odkedy som si sklápacím nožom rozsekol prst a druhý raz skoro zlomil úderom vidličky pod prút :-)) dávajte si pozor, nie vždy sa podarí ublížiť len rybe :-D

reagovat
Pondělí 23. dubna 2007 ve 21:31 ® pif
pif

používám nejraději tohle..je to hlučný,ale efektivní..

reagovat
foto/forum/2007/th-img1978.jpg
Pondělí 23. dubna 2007 ve 21:26 ® breca reakce na …

vydrain – a přitom „bim“ ji jednu vrazíš kladivem do kebule, co? ):o))

reagovat
Pondělí 23. dubna 2007 ve 21:12 ® Vydrain reakce na …
Vydrain

Tuhle mám taky :-) dycky řeknu: simsala bim a ryba je mrtvá :-)) )

reagovat
Pondělí 23. dubna 2007 ve 20:57 ® cercer reakce na …
cercer

Sander: no…braň se!!:-)) )

reagovat
Pondělí 23. dubna 2007 v 19:29 ® KačaX

Sander> lámat rybě vaz mi nepřijde zrovna dobrý.. A neargumentuj to tím že je to duhák, pač to zavání rybím rasismem.. :-) on za to vážně nemůže že je duhák, on se určitě neprosil aby ho vysazovali do našich vod.. Ale fakt, je to hnusný..

reagovat
Pondělí 23. dubna 2007 v 19:21 ® KačaX

:-) kapr má srdce za hlavou na břišní straně těla – za žábrama pod požerákama, kdežto žlučník tak uprostřed schovanej v játrech.. to bys musel mít blbou mušku.. Ale já bych se bál, že bych z něho udělal špíz než bych trefil srdce, tak ho zabíjím tak, že ho klepnu po hlavě a píchnu tak za žábrama ať vykrvácí a zároveň ají přetnu páteř za hlavou.. Ještě si na to žádnej nestěžoval, myslím že je to nejúčinější..

reagovat
Pondělí 23. dubna 2007 v 18:57 ® hajan reakce na …

Fish man: :-)) ) srdce v hlavě, slušná práce. Řek bych dost nepřesná lokalizace. Všichni kapři ruku na srdce! A nevypíchněte si přitom woko! :-D

reagovat
Pondělí 23. dubna 2007 v 18:45 ® Fish man
Fish man

Jarkoto: Jak si psal že máš strach propichávat srdce že se trefíš do žluči tak se neboj kapr má srdce v hlavě a ne v břiše!!!

reagovat
Pondělí 23. dubna 2007 v 18:43 ® Fish man
Fish man

Já na to používám tuto věcičku je to rychlé a účinné!! :-)

reagovat
foto/forum/2007/th-img1977.jpg
Pondělí 23. dubna 2007 v 18:27 ® cercer reakce na …
cercer

HorseFish:hele,mrkni na ,,otázku selského…"tam máš rad od profesionálů…klucí se rádi podělí o své zkušenosti..viďte??

reagovat
Pondělí 23. dubna 2007 ve 14:19 ® JarKoto

fikus: klidek, ja nikoho neobvinuju, že je masař.. ja jenom řikam, že se mě líbí, jak hnedka každej dodává, že není masař – já sám si taky beru ryby domu :-)

reagovat