Chytej.cz

Rady pro chytání bičem necteno

4.3.2005 | Tloust | 17.061 zobrazení | 119 odpovědí

Chtěl bych se dozvědět něco o chytání bičem. Mám vyhlédnutý 7 m shimano, ale nemůžu se rozhodnout. Poradtě mi prosím jaký vlasec, jak se nahazuje a kde všude se dá bič použít. Takže kdo máte s tímto lovem nějaké zkušenosti tak prosím pište, pište, pište!

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1   
Pátek 12. ledna 2007 v 9:23 ® Robur
Robur

1/Cepe, můžeš rozvést myšlenku s těma rybama pod špičkou, nějak se nechytám

2/Zatím asi vezmu nějaký levnější kousek, mám si všímat i něčeho jiného než je váha prutu?

3/ jak je to se zakončením u bičů – zatím jsem slyšel jen něco o bužírkách a očkách na špičce.

4/ je něco praktického na uložení 3m návazce nebo je lepší vždy vymoat z cívky nové metry.

reagovat
Pátek 12. ledna 2007 v 1:51 ® CeP reakce na …
CeP

Bezrybka> tady naprostej souhlas; a to beze zbytku. ale jenom pokud mas ryby pod spickou.

reagovat
Pátek 12. ledna 2007 v 1:48 ® CeP reakce na …
CeP

marin> no je sice pravda ze ti amortizer velkou rybu vyresi, ale na bic bych ho tak jako tak nedaval. myslim ze bic opravdu neni o velkejch rybach, to je vec spis deldy kde amortizer neodmyslitelne patri. jde o to ze tu velkou rybu zdolavas jen s 3–4m topem a jsi v pohode. predstava ze budu zdolavat 55 carpa 8m bicem… tfuj!! po 5 minutach by mne musely upadnout ruce.

reagovat
Čtvrtek 11. ledna 2007 ve 22:45 ® cormaxx
cormaxx

Já mám bič od KETTNERa je 5m dlouhej,mám ho už 4–5 let a nestál moc asi 400 českých a na to mé občasné chytání s ním mi to stačí.Nepoužívám žadný amortizér či něco podobnýho,prostě tam dam 0,14–0,16 vlasec a nic neřešim,protože s tim bičem je to stejně buď a nebo.Buď se vetší ryba nerozjede tak že ji nazastavim a nebo se rozjede a s tim stejně nic neudělam.Ale vodit na něj kapřika 35–40cm je nádhera…jinak kdybych ho kupoval dneska tak si koupim ale 7m dlouhej…

reagovat
Čtvrtek 11. ledna 2007 ve 22:42 ® okoun 1 reakce na …
okoun 1

Bezrybka>Máš pravdu ale…pokud to bereš jako 5krát roční spestření…můžeš jít i do levnějšího

reagovat
Čtvrtek 11. ledna 2007 ve 22:40 ® okoun 1
okoun 1

to moje SPRO 250.A beru ho jako Alivio pro zábavu.

reagovat
Čtvrtek 11. ledna 2007 ve 22:39 ® Bezrybka reakce na …
Bezrybka

Robur: nemá cenu na biči 6m+ šetřit protože ty levný sou pekelně těžký (úlovky sou stejný jako na drahý ale nadřeš se jak blbec). občas se povede v jarních výprodejích sehnat fakt pěkný kusy za 1000–1500kč

reagovat
Čtvrtek 11. ledna 2007 ve 22:34 ® Shrek reakce na …
Shrek

pokud se tomu budeš věnovat jako já 4× do roka,tak nevidim problém v levnějších věcech.To moje 5m MILO stálo 350 Kč a je to v pohodě.

reagovat
Čtvrtek 11. ledna 2007 ve 22:01 ® Robur
Robur

díky, kapry chytám 4 do roka, takže to neřeším, spíš preferuji zábavu a nezamrzání oček

nyní řeším cenovou relaci orientačně jsem se díval na Braunstaina, milobrno a rybky ryby rybičky, nají i kousky kolem 300Kč, bude to na zábavu stačit nebo jsou v bičích za 700 už mnohem kvalitnější kousky

reagovat
Čtvrtek 11. ledna 2007 ve 20:42 ® marin
marin

bič může být o větších rybách, ale musím mít amortizér-gumu uvnitř biče. Zajdi se podívat na plavačkové závody.

reagovat
Čtvrtek 11. ledna 2007 ve 20:38 ® Shrek
Shrek

Já mám bič MILO 5m a chytám na něj jen tak plavku pro zábavu.Zvláště při našich každoročních závodech.Používám amortizační gumu,která tlumí výpady ryb.Používám jí 0,5m na menší ryby a 1 metr na větší rybu.Amortizér dokáže rybu unavit spolehlivě.

reagovat
Čtvrtek 11. ledna 2007 ve 20:37 ® Bezrybka reakce na …
Bezrybka

Libor: zkus přijít na závody s matchkou, každej s bičem tě zlupe že se tejden budeš budit vprostřed noci hrůzou…bič neni o větších kaprech a parmách, ale kapřík do 50cm se nechá na sedmu udolat

reagovat
Čtvrtek 11. ledna 2007 ve 20:33 ® Bezrybka reakce na …
Bezrybka

Robur: vynikajcí je texton od byronu, akorát si nejsem jistej jestli se ještě prodávají,bič je nejlepší v délce 6–7m, pokud nechceš chytat jenom nástražní rybičky a oukleje…

reagovat
Čtvrtek 11. ledna 2007 ve 20:30 ® Libor
Libor

Na bič jsem chytal, ale opustil jsem ho.Větší kapr či parma se rozjede a jseš druhej, urve ti to.Doporučuju matchový prut 4,5–5m.K tomu normalni navijak.Můžeš spouštět, na stojáku hodit dál atd… . Dobrá knížka : www.fraus.cz

reagovat
Čtvrtek 11. ledna 2007 ve 20:28 ® Bezrybka
Bezrybka

Řeknu ti to takhle: na bič můžwš chytat kde si vzpomeneš (když je dost místa nad hlavou), v proudu, na pomalý vodě, na stojáku… 7m je ideální dýlka,jenom si nejsem úplně jistej bičem od shimana-přídou mi zbytečně drahý a poměr cena/kvalita u nich není vždy úměrný. Vlasce-kmen 0,12–0,15, návazce podle kmenu 0,08–0,12 (0,12 spíš tam kde je hodně kaprů)

reagovat
Čtvrtek 11. ledna 2007 ve 20:27 ® skwor
skwor

okoun 1: Já si před pár lety koupil 4m bič od Zebca. Při prvním lovu jsem měl asi po pěti minutách záběr od kapra kolem 60cm. Chvíli jsem se s ním přetahoval, ale potom to nekompromisně upálil. Takže bič už nikdy :-)

reagovat
Čtvrtek 11. ledna 2007 ve 20:24 ® okoun 1
okoun 1

Tak já mám 5m od SPRO.Dstal jsme ho pod stromek.Mám zájem na něj chytat nástražní rybky.Bylo by hodně zajimavé si povodit 60cm štiku či 50kapra na bič.Možná udělám výpravu zaměřenou na větší ryby.

Otázka-Pokud chytnu větší rybu,jak zabránit přetržení,zlomení biče od výjezdu ryby.Bič nemá naviják,který odvíjí silon.Nebo má?:-)) )))))))))))

reagovat
foto/forum/2007/th-img1557.jpg
Čtvrtek 11. ledna 2007 v 19:41 ® Robur
Robur

kurňa to nikdo nemáte bič?

reagovat
Středa 10. ledna 2007 v 10:04 ® Robur
Robur

tož moje srde zatoužilo mít bič, a to pouze za účelem rybolovu:-) , tak doporučte nějaké proutky, délka cca 4 – 6m, budu s tím začínat, nevím nic, cíl bílá ryba, řeka 30m široká, ale jsou tam stromy. Pokud by byl někdo z Brna a okolí, tak ocením pozvání na ryby.

reagovat
Sobota 5. března 2005 ve 22:20 ® Zlinsky_lovec
Zlinsky_lovec

Tloust:Ja jsem chytal na dřevce i s tim mym 3m,ale je pravda,že jsem za rybama musel chodit,5m je podle me akorat. kolik stojí to šimánko,jak máš vyhlídnutý?

reagovat
Sobota 5. března 2005 v 19:32 ® spinningman

a nebudou se vam s tou pletenkou vyrezavat ryby????

reagovat
Sobota 5. března 2005 v 19:03 ® HaD
HaD

OK, s tou 0,20 jsem to asi fakt přestřelil, ale vzhledem k tomu, že se chytá na krátko, tak by podle mě až tak nevadila – mnohem důležitější je vyvážení sestavy, koncový návazec, montáž atd. Při lovu na matchku je slabý kmenový vlasec (např. 0,14) podstatně důležitější kvůli přesnosti, vedení apod. protože se chytá většinou na delší vzdálenost a vítr, proud se více do silnějšího vlasce opírá. Dej 0,16 a bude to OK.

reagovat
Sobota 5. března 2005 v 18:24 ® Tloust

denyg:Tak nevím dneska jsem viděl takového dědu s pětimetrovým a zdá se mi malý, a když se ti na to pověsí parma kterých je ve Dřevce plno tak asi záleží spíš na vlasci a ten nápad s tenkou pletenkou není špatný

reagovat
Sobota 5. března 2005 ve 14:04 ® Zlinsky_lovec
Zlinsky_lovec

Tloust:Na bič se na dřevce krasne lapaji jelci. ja jsem tam, měl(jak už bylo zmíněno) kmen 0.16 a návazec 0.12. Bič mám od cormoranu,koupil jsem si ho na pobrezi k more na minirybicky. Myslím,že ten sedmimetrový je akorat,ale na dřevku bych volil do pěti metru,ale zase kdyz ti do toho bouchne mega parma,tak si v pytli!

reagovat
Sobota 5. března 2005 ve 13:27 ® Tomash
Tomash

Na bič (5metrů) loví rád můj brácha (Taxides) – skoro jako u HaDa, že? Na řece tak již ulovil moc pěkné jelčáky (okolo 50cm), kapříky do 40cm, pěkné cejny do 60cm a mraky plotic, perlínů. Loví s ním u přítoků, vracáků a kanálů… Nepoužívá vlasec, ale pletenou šňůru! Průměr 0,03–0,07mm na délku prutu. Já s bičem dříve také chytal, ale stačilo, abych na něj párkrát urval rozjetou parmu a nadobro jsem ho odložil. Lepší je MATCH, nebo BOLOŇKA

reagovat
Sobota 5. března 2005 v 11:34 ® Ciffik
Ciffik

zavodim v plavane uz nejaky ten patek a tak bych rekl ze ta 20 uz je vazne trochu moc. rozhodne tam dej amortyzer a vlasec tak 15 navazec 8–12 hacky zavisi na vrlikosti lovenych ryb ja sam preferuju 16 ale nekdy sahnu i po vetsich. nahazovani je snadne . proste to prehod pres hlavu. jako kdyby si chytal na tezko na nejaky prehrade ale musis samozrejme mensim svihem a nebo to jen nech zhoupnout a je to sam mam dva bice…5 m ale radsi pouzivam mačku.(matchovy prut) jesstli chces jeste neco vedet tak se ozvi na ICQ 216384757 nebo na mail xciff@atlas. cz

reagovat
Sobota 5. března 2005 v 11:11 ® HaD
HaD

cep: jo, asi je to až moc, ale vzhledem k tom, že chytáš víceméně na délku prutu, neni potřeba extra slabý vlas kvůli vedení splávku

reagovat
Sobota 5. března 2005 ve 2:01 ® CeP
CeP

presne na loveny rybe dost zalezi. ta 0,20 se mi zda uz dost. soupni tam amortizer a muzes si v klidu dovolit 0,16 s navazcem 0,08–0,12. na anglana je to pak super lupacka a na cejny muzes s kmenem jeste niz…

reagovat
Pátek 4. března 2005 v 18:15 ® HaD
HaD

na bič chytal dost můj brácha (havel). Nahazování je jednoduchý-prostě to posadíš tam, kde chytáš, nebo to zhoupneš – vlasec podle ryb. dal bych kmen klidně 0,18 nebo i 0,20 a návazec 0,10–0,16 podle lovených ryb

reagovat
novější starší
Stránky: nejnovější ... 3 2 1