Chytej.cz

RS necteno

12.11.2006 | pif | 9.572 zobrazení | 119 odpovědí

Poslední dobou zde na Chytej čím dál víc sílí averze vůči tzv.masařům,chování u vody a nedostatěčné kontroli od členů RS.ptám se,proč ti,kteří zde u PC přesně vědí co,jak,kde a kdy je špatně,co by dělali daleko a mnohem lépe,se nepřihlásí a nevstoupí do RS?potažmo nelobují za své zvolení do výboru místních skupin?ono jde oto,že líných chytrolínů po světě běhá habaděj,ale …už vidím tu naši krásnou budoucnost,jak všichni nespokojení,stále kritizující členové se ujmou vlády a ukáží nám zářné zítřky.takže,nes­pokojenci,co Vám brání hejbnou prdelí,začít u sebe a chtít něco změnit?kolik je tady mezi námi členů RS?kolik je mezi námi aktivních členů výboru?členů okrsků?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 21. února 2007 ve 14:30 ® profo
profo

Jsem členem výkoného výboru MO na postu prodejce povolenek a zároveň člen dozorčí komise. Jsem bývalý člen RS a když to časově dobře dopadne, budu znovu členem RS. Když jsem si pročetl toto forum od začátku, tak nevím nevím, ale jsou tu rozporuplné příspěvky, kde se nechá s částí souhlasit, ale s částí se souhlasit nedá ani trochu. Otázka je postavena tak, aby jste sdělili co, jak, kdy a kde děláte proto aby se něco změnilo, ale zatím mi ve většině příspěvků toto chybí. Nezlobte se na mě, ale plků jak by se a co by se mám z VČS a z různých otázek dost. Ale když se člověk zeptá co konkrétně je špatně a jak to napravit, tak dostane na první část otázky odpovědí nepočítaně, ale na druhou jsou to spíš jen spekulace a neurčité návody jak spíš dostat při přednesení návrhu po čuni od lidí. Takhle se to ale dělat nedá. Každá změna se musí dělat pomalu, ale jistě tak, aby se dostálo tíženého cíle. Nic nejde systémem hrrrr na krávu a je tele. Taky jsem byl ze začátku takový hrrr, ale vše chce čas a pokud se jedná o jednání s lidmi, tak to chce i notnou dávku taktu a přesvědčovacích schopností. Takové názory jako dejte víc PO a na kapra vám prdím jsou sice krásný, ale nikde neprojdou.
K ceně povolenky: cca 87% ceny jde zpět do vody formou zarybnění a to i v případě, že neproběhla předpokládaná výtěžnost ryby (nebyla „sežrána“) ostatních cca 13% jsou manipulační poplatky (poplatky za výdej, tiskopisy, soupisy a BP) MO z povolenek nedostane ani korunu stejně tak je na tom ÚS a svaz jako takový. Vím, že mě asi za tohle napadnete, ale než tak učiníte, tak si sežeňte pro to napadení argumenty. Svaz, ÚS a MO se dělí (jako u každého jiného sdružení) o členské příspěvky. Toto je potřeba nemotat dohromady. To jen na vysvětlení, protože ta otázka tu někde níže padla.
Tak a zpět k otázce. Chtěl jsem něco změnit, tak jsem prvně nastoupil k RS. Vzhledem k tomu, že tam moc věcí člověk měnit nemůže, ale zase na druhou stranu je to dobrá škola, jsem souhlasil s prací ve výboru MO. Odtud jsem již schopen mnohem víc věcí se snažit prosadit. Když se mi povede vysvětlit změnu výboru, tak ten je ochoten ji přednést na VČS a následně ji odprezentovat na ÚS. Jiný způsob jakékoliv změny prosadit není. Tohle by jste si měli uvědomit a tím se řídit. Není potřeba urputně bojovat proti svazu. Zkuste se zamyslet a s klidnou hlavou a věcnou argumentací se snažit změny prosadit když to nejde jinak tak přes svaz. Nejsem jeho zastáncem, ale jsem jedním z těch, kteří pochopili, že když nemám jinou možnost, tak alespoň touhle cestou by to jít mohlo. Zamyslete se nad tím. Já sám občas nejsem schopen argumenty upravit tak aby je byla členská základna strávit tak, jak má, ale to nevadí, protože ve výborech je dost lidí, kteří se už nějakou změnu prosadit pokusili a jsou schopni s formulací textu pomoc. Nikdy není prohrou ukázat, že nejsem superman, ale je spíš výhrou dokázat se poradit a společně prosadit jistý záměr. Mám to štěstí, že u nás mám cca 1/3 výboru, která je schopna a hlavně ochotna si změny vyslechnout a pomoci s úpravou tak aby to prošlo výborem a VČS byla schopna to skousnout. Tohle jde ale jen když nebudeme líní a zvedneme zadky a přestaneme jen mlátit panty, ale začneme něco dělat proto, aby to bylo lepší.

reagovat
Středa 21. února 2007 ve 14:26 ® Cottus reakce na …

RS- pokud má oporu v MO,či svazu, tak má pak oporu i v zákonech..??? Spíš PS-VB,odtud také vzešlo mnoho zajímavého…

reagovat
Středa 21. února 2007 ve 12:54 ® rarach

Gagi: Kde jsi na tohle přišel? Každýho mladšího vezmou všema deseti. No a že jsou zapotřebí nějaký zkoušky, to je v pořádku, problém mám jenom v tom, že nevěřím, že by to všichni zvádli čestně.

reagovat
Středa 21. února 2007 ve 12:41 ® vydra63 reakce na …

Gagi- nevím, kdes přišel na to,že si během 2 dnů splní počet kontrol? U nás je to nejméně 40 kontrol a kdo nesplní počet nedostane povolenku zdarma a ani nemá splněné čl.povinnosti,takže se nejdříve informuj, jak kde se plní stanovené počty kontrol pro nárok na povolenku.Stát se RS není zase tak velký problém,chce to chuť,udělat zkoušky pro RS,nechat vystavit průkazku a s odvahou do té džungle.Já už ji dělám od roku 1985 a je pravda,že dříve to řešili rybáři sami a nebylo takové hulvátství u vod.

reagovat
Středa 21. února 2007 v 0:58 ® Gagi

B.M. Už jsem to tady kdysi psal a už mi to přijde jako stěžování si na svoje kuří oko ale, … stát se rs je obrovský problém!!! Pánové co si během dvou dnů splní potřebný počet zapisů se bojí o povolenku zdarma a nikoho mezi sebe nepustí. Kdyby to nebylo nijak hmotně ohodnocené to by asi těchto pánů ubylo i když by i tak zůstalo pár co si potřebují zvednout ego.

reagovat
Úterý 20. února 2007 ve 22:50 ® kopi
kopi

Do RS se taky honě lidí nehlásí proto, že sami třeba nedodržujou dobu lovu nebo zaváží a jinak jsou to poctivý rybáři co ryby pouštěj a všechny ostatní pravidla jsou jim svatý. Ale nebudou nikomu brát papíry i když by si to zasloužil když sám rř porušuje.

reagovat
Úterý 20. února 2007 ve 22:23 ® BigMike reakce na …

Já jsem trošku v RS a místopředseda výboru, mám na starosti školení nových členů, evidenci všech členů. Zbavil jsem se pokladníka, kdysi i šíleného účtaření. Kybiců je všude plno, ale sehnat aktivního člena výboru a nedej bože rozumného člověka do RS je stále těžší! A mladí nejsou, aby časem převzali štafetu!!!

reagovat
Úterý 20. února 2007 ve 13:16 ® Vichrzhor reakce na …
Vichrzhor

Omlouvám se, to je uniforma pro pstruhové vody. Na mimopstruhovky bude používána tato uniforma!

reagovat
foto/forum/2007/th-img1784.jpg
Pondělí 19. února 2007 v 10:14 ® IVO reakce na …
IVO

No nevím, ten štít mi připadá docela malej. Dnešní olůvka maj docela slušnej kalibr…:-)

reagovat
Úterý 14. listopadu 2006 v 11:49 ® BoBo-Falknow
BoBo-Falknow

Týýý voe, to nabralo obrátky :-)

MiK: S tímto se shodnem.

reagovat
Úterý 14. listopadu 2006 v 10:28 ® Vichrzhor
Vichrzhor

Uniforma člena PRSA.

reagovat
foto/forum/2006/th-img1231.jpg
Úterý 14. listopadu 2006 v 10:21 ® Robur
Robur

Pif, nikde nepíšeš o sonaru a jak velký to má mražák.

reagovat
Úterý 14. listopadu 2006 v 10:19 ® Vichrzhor reakce na …
Vichrzhor

rarach: Okay, též makám jak šroub! :-)

reagovat
Úterý 14. listopadu 2006 v 10:17 ® rarach

Vichr: Dobroje utro, izvini menja, ja tolko govorju němnožko po rusky, segodnja u menja mnogo roboty i ja němogu rešiť pitchoviny. Dneska fakt makám, tak sorry!

reagovat
Úterý 14. listopadu 2006 v 10:17 ® pif
pif

RS musí být povinně vybavena těmito čluny!!za tím si stojím.mají tichý chod,neplaší ryby a všude se dostanou.

reagovat
foto/forum/2006/th-img1230.jpg
Úterý 14. listopadu 2006 v 10:06 ® Vichrzhor reakce na …
Vichrzhor

rarach: pokud nevládneš američtinou, je tu překlad: Dobré ráno, ty posluhovači amerických imperialistů! Myslíš to vážně, že nechceš kvalitní sovětský GAZ, ale výrobek kapitalistických vydřiduchů? Zde, v táboře RVHP, se Ti to nepodaří! Ber GAZ, nebo jdi k šípku! :-)

reagovat
Úterý 14. listopadu 2006 v 10:01 ® Vichrzhor reakce na …
Vichrzhor

rarach: Good mornin´, ya American asshole licker! You mean you want that Hummer shit?? No way here in EU! :-)) ) Mercedes or piss off! :-)

reagovat
Úterý 14. listopadu 2006 v 10:00 ® Vichrzhor reakce na …
Vichrzhor

rarach: Good mornin

reagovat
Úterý 14. listopadu 2006 v 9:55 ® rarach

Zase se neschodnem já mercedes nechci.

reagovat
foto/forum/2006/th-img1229.jpg
Úterý 14. listopadu 2006 v 9:55 ® MiK
MiK

BoBo>to,že jsem starší než ty, není žádná moje výhoda. Ani jsem se nechtěl povyšovat, špatně si to pochopil. RS byla, je a bude pořád, protože je jí potřeba. Jen její kredit jaksi klesá. Pokud se nezmění myšlení lidí, jejich chování k sobě navzájem a přístup k přírodě, nemá cenu se oněčem dál bavit. Jak už jsem napsal: je to v LIDECH! Bohužel dnešní konzumní doba nějakým změnám k lepšímu moc nenahrává.

reagovat
Úterý 14. listopadu 2006 v 9:48 ® Vichrzhor reakce na …
Vichrzhor

BoBo: Dobré ráno! Pojď, půjdeme lobbovat do parlamentu, založíme jednotku PRSA – Profesionální Rybářská Strážní Asociace. Budeme mít podobnej statut jako hasiči, záchranáři nebo obchodní inspekce. Přiberem ještě Raracha (beztak má už vyzářenej mozek z hlavy :-)) ) a staneme se třemi řediteli této organizace – aby při hlasování nemohlo docházet k patu a abychom byli neúplatní :-) . Nakoupíme terénní Mercedesy jako služební auta pro nás a začneme nábor členů PRSA. Od tohoto okamžiku začne být české rybářství ukázkou bezvadného fungování vymahatelnosti práva, za kteréžto zásluhy budeme časem dosazeni do čelných funkcí ČRS, následně provedeme reorganizaci, vyčleníme nejlepší revíry jako „Vody zvláštního účelu“, což bude v praxi znamenat, že na těchto pohádkově zarybněnejch vodách budeme chytat my a naši nohsledi, sledováni závistivými pohledy plebejských rybaříků…joj, to bude paráda! Těšíš se? :-)

reagovat
Úterý 14. listopadu 2006 v 1:01 ® BoBo-Falknow reakce na …
BoBo-Falknow

Vichr: A víš co je na tom ten největší gól? Tenhle stav nevyhovuje nikomu z diskuze pod námi a přesto se neshodneme…

reagovat
Úterý 14. listopadu 2006 v 0:58 ® Vichrzhor reakce na …
Vichrzhor

BoBo: Souhlasím, na nás je třeba bič, to říkal už Masaryk, ačkoli to byl humanista a demokrat z přesvědčení. Problém je, že většině lidí tenhle bordel asi vyhovuje…mně teda ne.

reagovat
Úterý 14. listopadu 2006 v 0:55 ® BoBo-Falknow reakce na …
BoBo-Falknow

Nemyslím si to, jenom potvrzuješ moje slova – podívej, kam tenhle systém dospěl. Pomáhají JEN represe, nebo myslíš, že by pomohlo zrušit policii a donutit lidi chodit na nedělní kázání?

reagovat
Úterý 14. listopadu 2006 v 0:54 ® rarach

Vichr: Jak už jsem psal, to je všude. Podívej se na silnice, kdo všechno má dneska řidičák a jak ho získal. Podívej se na cyklisty, myslím tím machry na MTB, koupí si kolo za 100 táců a myslí si, že na první pokus sjedou kopec co trialisti skáčou bokem ke svahu. Vodáci: Co se dnes vydává na vodu, by dřív nemohlo ani do dětského bazénu, tak proč by rybaření mělo zůstat stranou. To fakt neřešme, to je taková doba.

reagovat
Úterý 14. listopadu 2006 v 0:48 ® Vichrzhor reakce na …
Vichrzhor

Hele BoBo, koukám, že máš široký záběr :-) Ale musím Ti trochu oponovat. Jak MiK píše, že RS v podstatě nebyla potřeba, že si rybáři vše řešili sami, k tomu mám dobrou paralelu. Krom rybaření taky lezu po skalách. Dneska je to módní sport, dělá to spousta lidí, který jinak nemají k přírodě vztah. Spousta skal je v chráněnejch územích a leze se tam na základě výjimky, kterou uděluje správa té které oblasti po dlouhých jednáních s ČHS, MŽP atd. Čili máme jako lezci určitou výsadu, smíme to, co jiní lidé ne. Naše činnost je regulována pravidly, na která samozřejmě spousta lidí kašle. Dřív (vám to z vyprávění starších kamarádů) třeba člověk, který lezl ve Skaláku po dešti, dostal od ostatních lezců po hubě a byl klid. Dneska to možný není, lidi neuznávaj jiný lidi, pošlou Tě do prdele, pošlou do prdele strážce toho chráněného území, no a na několika oblastech v ČR se stalo to, co se zatím na rybách stát nemůže – prodloužení výjimky nám nebylo uděleno a my lezci kvůli blbcům v našich řadách nesmíme do skal. Tím chci říct, že elementární slušnost bychom měli pěstovat. Kája Mařík možná nefrčí – ale nemyslíš, že by tu někdy byl zatraceně potřeba?

reagovat
Úterý 14. listopadu 2006 v 0:46 ® rarach

Bobo:Kája Mařík (MAF) frčí, dokud jsem chodil na Střelu s ním tak jsem tam docela zachytal, s Tebou tam chytám jenom prťavý okouny a když háknu pěknýho lipoše tak ho podělám. Taky ta voda tam byla dřív, jaksi méně zelená a páchnoucí.

reagovat
Úterý 14. listopadu 2006 v 0:35 ® BoBo-Falknow
BoBo-Falknow

Pif: Diskuze se vyvinula, to se občas stává :-)

MiK: A jako co? Mám si sednout na zadek a začít Ti vykat? Sorry, ale nechápu věcný argument v tom, že jsi starší a pokud v tom žádný argument není, tak o tom ani nezačínej. Není mi patnáct, abych po tomto úvodu začal pociťovat přirozenou autoritu. Zbytek Tvých argumentů je s přihlédnutím k vývoji odsunut mezi ostatní archaismy. Nemám na mysli slušné chování u vody, v tom se stopro shodnem. Ale je potřeba si uvědomit, že počet rybářů se od dob Tvých začátků (znám z vyprávění, v té době jsem byl ještě na houbách) „trošku“ rozrostl. Tudíž se mezi rybáře dostalo i víc hovad (úmyslně píšu že VÍC, nevěřím tomu, že tenkrát k vodě hovada nechodila). Píšeš, že nebylo třeba RS, že si to rybáři vyřešili sami, nejspíš dobrým vlivem… Sorry, ale doba se změnila, Kája Mařík už nefrčí.

reagovat
Pondělí 13. listopadu 2006 v 17:20 ® MiK
MiK

Právě že u nás ne. Přijede frajer, vystoupí z auta, celou dobu na mě čumí a ani nebékne. Já už se ničemu nedivím. Nepatlej se v minulosti! Hoši mě se po té pohodě u vody prostě stýská! Ale je asi nenávratně pryč.

reagovat
Pondělí 13. listopadu 2006 v 17:16 ® drozďák

MiK – to ti neberu a ani nemůžu. Možná proto, že těch rybářů bylo trochu míň. Nevím, jak u kaprařiny apod. tam asi rozdíl příliš velký nebude. U muškaření ale ten nárůst lovících má určitě negativní efekt. Vidět švihající klacek u vody byl před třiceti lety svátek. Dneska se za muškaře vydává každej jouda. Alespoň takhle to cítí poměrně dost muškařů požehnanějšího věku, než jsem dosáhl já. Určitě to ale není jenom počtem rybářů. Hlavní problém asi uvedl Vichrzhor a druhej neméně podstatnej je ten konzumní přístup k rybařině, jako takový. To ale má na svědomí i svaz. Stejně jako v autoškole můžou zájemci vochcat zkoušky, zaplatěj a maj. Jakej chceš přístup od lidí, kteří všechno dostanou až pod nos za pár šupů a s minimálním úsilím. Nevím, jak to bylo kdysi. A celkem by mne i zajímalo, co všechno musel podstoupit nový adept rybářského cechu. Myslím si, že se asi na to nadřel víc než dneska. Já vím od starýho Misara, že na povolenku na pstruhovou Vltavu čekal několik let a musel si ji setsakra zasloužit. Tuším, že mluvil o patnácti vydaných za sezónu. Jó, to si holt člověk takovýho privilegia jinak váží. Nemyslím si ale, že je to ten hlavní průser.

reagovat