Chytej.cz

Prut pro začínajícího rybáře.

30.8.2010 | Kuba4 | 17.578 zobrazení | 118 odpovědí | upravit

Dobrý den.

Je mi 13 let a budu si dělat můj první rybářský lístek. Chtěl bych se s vámi zkušenými, poradit jaký prut by byl pro mě nejvhodnější. Nechci aby to byl nějaký profi prut za velké peníze, ale aby měl celkem kvalitní poměr: Kvalita/Cena. Našel jsem set prutu s navijákem avšak, má akci 40g, což se mi zdá málo, i když nevím. Moc se neorientuji. Chtěl bych lovit hlavně na plavanou ale potřeboval bych prut s kterým by se dala utáhnout třeba štika.

Předem díky za vaše reakce.

Kuba

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   4 3 2 ...
Úterý 28. září 2010 ve 22:24 @ OldaP

aho, já mám na vláčku prut shimano Venegance 210cm a za 490,– na webu (+pošta) super cena a je lehký

reagovat
Úterý 28. září 2010 ve 20:24 @ palocx reakce na …

a co takhle Rybářské pruty – Biče

www.fish-pole.blogspot.com/…ty-bice.html

je tam rada zajimavych tipu

reagovat
Pátek 24. září 2010 ve 12:00 ® kuba4

V Třeboni vím o jednom rybářském obchodě, a když sepíšu parametry požadovaných věcí a prodavač nám pomůže s výběrem, je to asi lepší než kupovat přes net už jen proto že si to osahám.

reagovat
Neděle 19. září 2010 v 17:31 ® paia
paia

tip na výbavu s cenovkou cca 4000,– …

prut Shimano Vengeance 3,66m Multi Feeder Match, prut Shimano Catana BX 2,40m Medium/Light Spinning, naviják Daiwa CROSSFIRE-X 2500

reagovat
Neděle 19. září 2010 v 17:17 ® paia
paia

když jsem se tak začetl do diskuze, přišlo mi, jestli tu náhodou třeba nedochází k mírnému nedorozumění. když jsem totiž ještě před pár lety bobkařil, tak plavané nebo plavačce jsme říkali tomu, co se v „odborných kruzích“ nazývá mlaskačka. je to stejný problém, jako když se mluví o děličce – kapraři myslí zcela jiný prut než plavačkáři. ale pokud Kuba opravdu myslí chytání se splávkem a vláčení třpytky, tak to jsou natolik rozdílné techniky, že se dvěma prutům nevyhne. 4000,– je sice hodně utáhlej rozpočet, ani nic nemožného. vláčák bych volil 2,40 m v gramáži 7–25 g, který zvládne jak menší, tak i větší nástrahy. prut na plavanou klasickou 3,90 matchku se střední zátěží (tak do těch 25 g), případně jsem viděl pruty, které měly jak klasickou, tak i feederovou špičku a tyhle by mohly představovat taky zajímavou alternativu a nebo ubrat truchu z požadavku plavané a vzít medium feeder a jak už tu někdo psal, tak s nejtvrdší špičkou to může posloužit i jako matchka.

vysvětlivka pro Kubu – match prut – obvykle třídílný prut určený na chytání na stojatých vodách s pevně uchyceným splávkem anglického typu – waggler (splávek má dlouhou anténku a na spodku tělíčka je zátěž).

reagovat
foto/forum/2010/th-img14896.gif
Úterý 14. září 2010 ve 21:05 ® Stavba

jako zacatecnik bych sel do plavany, mozna i nakej univerzal teleskop. nekdo teleskopy neuznava ale ja s tim problem nemam. na zacatek u omezenyho rozpoctu bych si vlacak asi neporizoval. ne kazdy zacatecnik je ochoten nachodit X km a X nastrah utrhat. Ono dostat se vlackou k nakej slusnejsi stice 80+ je docela (aspon pro me) problem a nejednoho to uz odradilo…

reagovat
Úterý 14. září 2010 ve 14:15 ® hraji reakce na …
hraji

petrcech> tak to nemohu posoudit, protože jsem nedržel v ruce více cenově srovnatelných prutů. Ale řekl bych, že cen aje úměrná tomu, že se jedná o výrobek z Reglasu. Špičkové modely děliček stojí hodně u všech značek. U děličky není hlavní parametr jen hmotnost, ale i tuhost , ale taky dostupnost a cena náhradních topsetů a dílů, když se něco zlomí. A díly k takové děličce stojí opravdu hodně, i kolem 10 000 za díl.

reagovat
Úterý 14. září 2010 ve 14:04 ® petrcech reakce na …
petrcech

hraji> Co na něho říkáte? Je ta cena rovnocená s kvalitou?

reagovat
Úterý 14. září 2010 ve 13:55 ® hraji reakce na …
hraji

petrcech> ano, držel. Ne přesně tento model, ale minimálně srovnatelný

reagovat
Úterý 14. září 2010 ve 13:37 ® Šnek

volil bych obyčejný teleskop 240–300 cm- podle postavy s akcí 40–80 gr,to by ti mělo stačit,na naviják bych dal vlasec 25,28 cm,to neupráskneš.A štiku na tom utáhneš,bud po ní pudeš a zaměříš se na ní,tak si tam dáš lanko,a když se ti zakousne do háčku při stahování a chytát např. kapra,tak je to loterie BUĎ-NEBO

reagovat
Úterý 14. září 2010 ve 13:25 ® petrcech reakce na …
petrcech

hraji> Držel jste to někdy v ruce?

reagovat
Úterý 14. září 2010 ve 12:58 ® Robur
Robur

hraji, myslím , že kuba4 má jasno:-D

reagovat
Úterý 14. září 2010 ve 12:48 ® hraji
hraji

Není třeba šetřit na nepravém místě, že: http://www.milorybarskepotreby.cz/…-redheart-2m

reagovat
Úterý 14. září 2010 ve 12:06 ® Robur
Robur

pak jsou ještě zlaté pruty, komodita je komodita

reagovat
Úterý 14. září 2010 v 11:56 ® kerob reakce na …
kerob

petrcech> jsou i za vic nez za 150 000.

reagovat
Úterý 14. září 2010 v 11:29 ® petrcech reakce na …
petrcech

Jak.novi> Nejdražší prut co jsem v Česku viděl stál 30 000. Ale myslím že je něco na plavanou okolo 150 000. Ale nejsem si tím jistý.

reagovat
Úterý 14. září 2010 v 8:12 ® kuba4

To může :-D

reagovat
Úterý 14. září 2010 v 7:53 ® Jak.novi reakce na …
Jak.novi

petrcech> Ta cena může být i dáááááleko vyší. :-)

reagovat
Pondělí 13. září 2010 ve 20:53 ® petrcech reakce na …
petrcech

kuba4> A naviják i 19 000.

reagovat
Pondělí 13. září 2010 v 8:25 ® kuba4 reakce na …

Ten je pěkný ale snažím se základní výbavu na plavanou i přívlač namačkat do 4000, ale není to tak snadný hlavně když vidím že 4000 občas stojí i prut samotný. :-)

reagovat
Neděle 12. září 2010 ve 22:21 ® osprey
osprey

Jo – série Bull Fighter má, myslím, slušný podíl laminátu v základní hmotě. Nezničitelný prut (tedy skoro), ale trošku těžší a línější. Vše je otázka použití a peněz.

reagovat
Neděle 12. září 2010 ve 22:19 ® osprey reakce na …
osprey

kuba4> Mohlo by to tak být. Pocitově by se ti na tu plavanou do vidliček (i položenou a lehčí lov dravců) mohl líbit ten třídílný prut ve 330 cm, co jsem ti posílal odkaz níže.

reagovat
Neděle 12. září 2010 v 19:46 ® kuba4 reakce na …

No u té plavané, možná překvapím ale spíše ty vidličky, přívlač je aktivní až dost. Jinak co se týká délky prutů. Stačí Přívlačový prut Prut Cormoran – BULL FIGHTER X 2,4m a Prut Cormoran – PROFILINE TELE 40 – 3,6m ?

reagovat
Neděle 12. září 2010 v 16:45 ® osprey reakce na …
osprey

kuba4> Tak v tomhle případě budeš potřebovat opravdu dva pruty – kratší na přívlač, delší na plavanou. Jeden dobrý naviják se dvěma cívkami je pokryje oba.

U té plavané pak ještě záleží, jestli chceš držet prut v ruce a aktivně s nástrahou pracovat (obvykle to pak bývá jemnější delší prut) anebo ho nahodíš a dáš do vidliček. Z toho, co jsem viděl, by to měla být spíš první varianta.

reagovat
Neděle 12. září 2010 v 11:47 ® sus1 reakce na …

kuba4> OK.:-)

reagovat
Neděle 12. září 2010 v 11:47 ® kuba4 reakce na …

¨Jo :-) Omlouvám se moc jsem to tady neprošel.

reagovat
Neděle 12. září 2010 v 11:44 ® sus1

kuba4> Občas použij tu lištu tady nahoře, je tam toho dost.:-)
Rybářské potřeby Josef Rangl, Třeboň

http://www.chytej.cz/…ocesky-kraj/

reagovat
Neděle 12. září 2010 v 11:18 ® kuba4 reakce na …

Dobře podívám se na to. A nevíte někdo o nějakém větším rybářském obchodu v okolí Třeboně?

reagovat
Neděle 12. září 2010 v 11:02 ® sus1 reakce na …

kuba4> Na plavanou 3,9 – 4,5 m
a na přívlač bych začal s 240cm prut a gramáž 10 – 30 nebo 5 – 25Gr.
Ale – dojdi do obchodu a vem si ,, něco " do ruky,at máš trochu představu,pak se rozhodni.Po chvilce chytání stejně zjistíš,že tě vyhovuje tohle a tohle a budeš možná shánět něco jiného.

reagovat
Neděle 12. září 2010 v 10:30 ® kuba4

Takže pokud to dobře chápu, tak na plavanou potřebuji 3 až 4metry a na přívlač kratší? Jinak zkusím se rozepsat, snad to trochu pomůže.

Chytal bych zejména na Pískárnách jako třeba Lužnice 7 B, na stojatých rybnících a na tekoucích vodách jako je Lužnice a Vltava. Na obojích typech vod bych vláčel dravce na třpytky woblery a rybyčky, a chytal bych na plavanou například: Kapry, Cejny, Okouny, Parmy, Liný, Karase a různé podobné ryby. Chytal bych na Mimopsteuhových revírech. Potřeboval bych na tyto 2 techniky lovu jen potřebné věci, bez echolotů a podobných věcí se obejdu.Zatím nevím co bych ještě dodal, kdyžtak se ptejte.

reagovat
novější starší
Stránky:   4 3 2 ...