Chytej.cz

Naviják na daleké náhozy necteno

28.2.2005 | JirkaS | 7.859 zobrazení | 8 odpovědí

Chtěl bych si pořídit naviják na daleké náhozy ze břehu (ne zavážení), uvažuji o Tica Dolphin. Vyrábí se ve dvou sériích SE a SF, zajímalo by mě jaký je mezi nimi rozdíl? Stejně tak nevím jakou zvolit velikost navijáku, vyrábí se ve velikostech 5000, 6000, 8000, 9000, 10000. Může být rozdíl v délce náhozu u velikosti 5000 a 10000, nebo je to stejné a rozdíl je pouze v tom kolik se vejde na cívku vlasce? Jaký mám vybrat?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
Středa 21. února 2007 v 15:19 ® barn
barn

jo popiš nám to,jsem taky zvědavej.

reagovat
Středa 21. února 2007 ve 13:52 ® dvorak reakce na …

A me taky.....

reagovat
Středa 21. února 2007 ve 13:46 ® Kosmik reakce na …

Taky by mě zajímalo, co je ta balená?

reagovat
Úterý 20. února 2007 ve 21:10 ® izzi reakce na …
izzi

mohl by jsi, prosímtě napsat o té balené montáži. díky

reagovat
Čtvrtek 3. března 2005 ve 3:00 ® Halen

Spis nez nad velikosti navijaku premyslej nad kvalitou ukladani na civku a pak to nejdulezitejsi, perfektni pruty a dokonala technika. Spis nez obri navijak (mimochodem byvaji zbytecne tezky a to neni na hazeni dobry) se osvedci dokonaly dvoudilak 13ftg/3,5lbs. Velmi dobry navijaky jsou Daiwy v cenovy relaci kolem 8–10 tisic. Spousta lidi lovi na boilies s helikopterou a netusi, ze se okradaji nejmin o 20 metru. Pritom existuje tak jednoducha technika vyvinuta na Rozkosi „balena“. Pri priznivym pocasi neni problem hazet „balenou“ pres 160m.

reagovat
Čtvrtek 3. března 2005 ve 2:12 ® mirmen

JirkaS: ke kaprařině se nevyjadřuju, ale k cívce – všeobecně – samozřejmě je rozdíl, jestli máš na jeden ovin řekněme 18 cm kmene a u větší cívky třeba 22 cm. Už jen těch 10 % rozdílu v délce bude znamenat o cca 10% menší tření při odvíjení a o několik metrů delší nához. Jak to je s vlivem váhy navijáku na prut, držení aj. – s tím se musíš obrátit skutečně na kapraře. A jakou firmu – to nevím ani náhodou. Snad jen – daleké hody = velká zátěž = velké namáhání při navíjení. Proto je důležitý i řadič, kvalita rolničky a zejmena – spolehlivost ukládání kmene. A pokud budeš používat na jedné cívce ( té kovové) i pletenku, tak bys měl shánět reference i na to, jak naviják ukládá šňůru.

reagovat
Pondělí 28. února 2005 v 9:55 ® doktor

Shimano Big Baitrunner Long Cast www. gammarus. cz

reagovat
Pondělí 28. února 2005 v 8:12 ® boban
boban

Okuma AVEOX

reagovat