Chytej.cz

RS necteno

12.11.2006 | pif | 9.572 zobrazení | 119 odpovědí

Poslední dobou zde na Chytej čím dál víc sílí averze vůči tzv.masařům,chování u vody a nedostatěčné kontroli od členů RS.ptám se,proč ti,kteří zde u PC přesně vědí co,jak,kde a kdy je špatně,co by dělali daleko a mnohem lépe,se nepřihlásí a nevstoupí do RS?potažmo nelobují za své zvolení do výboru místních skupin?ono jde oto,že líných chytrolínů po světě běhá habaděj,ale …už vidím tu naši krásnou budoucnost,jak všichni nespokojení,stále kritizující členové se ujmou vlády a ukáží nám zářné zítřky.takže,nes­pokojenci,co Vám brání hejbnou prdelí,začít u sebe a chtít něco změnit?kolik je tady mezi námi členů RS?kolik je mezi námi aktivních členů výboru?členů okrsků?

Na hlavní větev fóra reagujte zde, na konkrétní odpovědi přímo u nich.

pridat prispevek
novější starší
Stránky:   4 3 2 ...
Pátek 8. září 2023 ve 3:59 ® herman

Nehledě na to, že od činnosti nového zákona a vyhlášky, i když mohu dávat i pokuty, jsem neviděl ani sazebník co za který přestupek.

reagovat
Úterý 27. února 2007 v 16:01 ® BigMike reakce na …

Takže ještě horší a nic se neřeší,což? Co pak chcete u vody?

reagovat
Pondělí 26. února 2007 v 18:10 ® honza13 reakce na …

shodou okolností jsem myslivec a zároveň rybářská stráž(i když krátce).je to přesně jak psal profo.myslivecká stráž má proti sobě lidi se zbraní, kterou neváhají použít

reagovat
Pondělí 26. února 2007 ve 13:57 ® profo reakce na …
profo

Doufám, že jsi to nebral jako rýpanec do tebe. To bych nerad. jinak nimrod taky nejsem, ale co vím od kolegy, který je nimrod, tak se LS hlavně bojí o kejhák. sice je taky veřejným činitelem, ale jistota, že pytlák je ozbrojemn a že zbraň použije proti LS je 100%.

reagovat
Pátek 23. února 2007 ve 21:32 ® BigMike reakce na …

Hoši, nejsem nimrodem, ale tady asi někdo z vas bude! Také jsou pořád takové problémy s pytláky? Co myslivecká stráž, jestli existuje – také prd zmůže? Ono jsou problémy v celé společnosti a ani Policie s tím nic nezmůže, kor když, jak to tak pozoruji, je polovina úplatná a z další poloviny polovina sama v něčem jede? Což potom nějaké problémy ohledně ochrany ryb a vod, které i podle ochránců a jiných ekologických zfanatizovaných zparchantilců vlastně nejsou ničí? Jo, to třeba žába, rak nebo škeble má u nich větší zastání!

reagovat
Pátek 23. února 2007 ve 21:15 ® koy

Je to smutna realita,bouhzel na vsech revirech

reagovat
Pátek 23. února 2007 ve 20:11 ® BigMike reakce na …

Na Orlíku už nekontroluji:) A s tou Policií vím, že to nejde házet do jednoho pytle!!! . . Drozďák: no vidíš a já si myslím, že by to ani neměla být tajnost, v demokratické společnosti! Nemají to na stránkách rady? Přiznávám, že tam nekoukám vůbec! Každopádně je mi jasné, že tam už asi náš předseda nikdy nepojede, v rámci zachování duševního zdraví!:))Co tam se prý dělo za kotouly…hlava nebere! A jako není někde síla změnit vedení MO, tady už asi nepomůže vůbec nic!

reagovat
Pátek 23. února 2007 v 10:40 ® profo reakce na …
profo

BigMike . jinak souhlas s tím, že to co se děje na přehradách obecně je děs a běs a RS to není schopna uhlídat.

reagovat
Pátek 23. února 2007 v 10:38 ® profo reakce na …
profo

BigMike : jen malý upozornění. Tím, že píšeš, že dostáváš povolenku za 1000,– usuzuji, že jsi RS pro Jč kraj. Pozor aby jsi nenarazil, protože jako RS s působností v Jč kraji nemáš co dělat na ÚN Orlík. Bohužel, ale je to tak. ÚN Orlík je revír rady a spadá pod CS hospodaření. rada si volí své RS na tento revír a ti MUSÍ mít celorepublikovou působnost. Tak se pak nediv když tě někdo i kůli tomuto pošle víš kam. To co píšeš s PČR není až tak pravda (píšu teď o ÚN Orlík) Tam jsou členy RS z 40% policisté a navíc je tam i vodní policie, která je povinna na zavolání přiject. Ta má k dispozici 2 policejní čluny + má možnost si od hospodáře vypůjčit další 2 čluny. dosti často jsou vidět v těch či oněch člunech na vodě. Vím o čem mluvím. Na lipně nevím, tak o něm se bavit raději nebudu. Navíc Lipno je součástí JčÚS a tam tvé pravomoce platí.

reagovat
Pátek 23. února 2007 v 8:30 ® Alfons reakce na …

bubu – no s náročností testů máš pravdu, ale u nás budou za dva týdny tak napíšu kolik odborníků v RS to neudělalo! Určitě je pravda, že znalosi řádu je jen zlomek požadovaných schopností kvalitní RS, ale kolikrát zůstává člověk čučet s otevřenou pusou.

reagovat
Čtvrtek 22. února 2007 ve 23:26 ® drozďák reakce na …

Big Mike: na rovinu přiznám, že zápis ze sešlosti v Nymburce bych vyvážil zlatem…

reagovat
Čtvrtek 22. února 2007 ve 22:33 ® BigMike reakce na …

Sorry za gramatiku, občas ulítne!

reagovat
Čtvrtek 22. února 2007 ve 22:31 ® BigMike reakce na …

Jo hoši, o POLICII ČR mi nemluvte! Co tady kdo chce po RS, když tato instituce, byť má být nápomocna, kolikrát ani neví, že nějaká RS existuje, nedej bože, aby znali aspoň název zákona:)) Když se na mne na výboru snese kritika za činnost RS (a to myslím fungujeme nadstandartně!), říkám, že je to na našich revírecho hovn.! Kdo chce opravdu hájit zákony a pořádek, ať vyrazí na přehrady!!! A ležet a hlídat někde v roští půl dne, jestli někdo u nás chytí podměrečnou rybu a veme jí domů, na to mi nezbývá nějak čas! A ta povolenka za 1.000,– zdarma, co dostanu od kraje? K smíchu! Když spočítám telefony, benzín, čas… Někdo namítne, že to nejde přepočítávat, že to dělám pro rybáře, pro pořádek atd! Policajti, ať již městský nebo státní to dělají také zadarmo? Nehledě na to, že od činnosti nového zákona a vyhlášky, i když mohu dávat i pokuty, jsem neviděl ani sazebník co za který přestupek. Kdysi bylo aspoň přibližně něco uvedeno u soupisu! Nyní? Nic! A když se bavíš s klukama, co byly na republikovém sněmu v Nymburce, o RS tam nepadlo ani slovo!!! Když tady radši taktně pomlčím o jiných bodech, které tam ani nenadnesli, ale v usnesení je už chtěly odhlasovat! Když aspoň jeden, tak zvýšení členského příspěvku! A jiné a jiné!!! Průměrným věkem a chováním brežněvské politbyro zcela odtržené od reality a hlídající si koryta!!! Sorry, nějak jsem se rozjel!!! Jo, pro letošek bylo vyčleněno na jihočeském úz.výboru 500.000,– (slovy půl milijónu!!!) na zlepšení činnosti RS!!! Když jsem se na to ptal, prý ano – na zlepšení ostrahy přehrad!!! No, OK, ale to tak koupí 2 motorové čluny a tím to zkončí!!! A co dál, kdo do nich sedne a bude denno denně lítat po revíru? Za povolenku zdarma?

reagovat
Čtvrtek 22. února 2007 ve 22:10 ® bubu reakce na …
bubu

Cottus: to tedy já znám případy hned tři. Jenže ani jeden nebyl potrestán. Proč se neptej mně ale orgánů. Jeden zdokumentovaný fotkama-foto není průkazný materiál.Druhý chycen při činu RS-tvrzení proti tvrzení. Třetí,kolega RS požádal o součinost PČR,kteří se po příjezdu tak vehementně pídili po dokladech onoho člena RS,že pitláci s přehledem utekli. Takže polapit je věc jedna a odsoudit druhá.

reagovat
Čtvrtek 22. února 2007 ve 21:55 ® Cottus reakce na …

bubu: plný souhlas..
Lempl zůstane lemplem i v nové uniformě… Je to systém živený zhora, a bohužel tolerovaný zdola… Nepamatuji si na odhalení pytláctví na P vodách,deset let …nic, tak asi není… omlouvám se tímto všem „slušným“,ale naivním RS, mezi které patřím i já…

reagovat
Čtvrtek 22. února 2007 ve 21:41 ® Sander
Sander

BigMike > ale někdy se u toho i zasměješ. Uvedu příklad. Před několika lety seděl kolega na Lipně, naproti nějaký trouba lovil kapříky jak na běžícím páse. Kolega měl dalekohled a bylo mu nějaký divný, že ten chlap pořád chytá a nic nepouští. Nasedl na loďku, zamával na něj odznakem, ten bobky u zadku – páč měl vedle křesla zakopanou 200l vanu s otvorem zakrytým batohem. Byla plná kapříků. To už bych se fakt posral smíchy… :-))

reagovat
Čtvrtek 22. února 2007 ve 21:36 ® BigMike reakce na …

Pak máš hlavu nafouklou teorií, zněním zákonů, nic tě nemůže rozhodit a přijedeš na Orlík či Lipno, vyjedeš sám na vodu a za chvilku zjistíš, že mlčeti zlato, nechceš-li přijít o zuby, gumy u auta…A to vše v tom lepším případě!!!

reagovat
Čtvrtek 22. února 2007 ve 21:22 ® bubu
bubu

® Alfons: tapřezkoušení se opravdu dělají,jenže seš bláhovej,jestli si myslíš,že je to nějaký síto,kterým propadnou ti lempli. Věř,že ty testy zvládne i dítě po absolvování jednoho ročníku r.kroužku. Nechci tímto vůbec znevažovat práci RS,je tam i spousta dobrých chlapů,ale ti co se vezou a na RS si jen hrají by měli odejít.

reagovat
Čtvrtek 22. února 2007 ve 14:50 ® waccl
waccl

Ty uniformy vypají super. RS Havířov je bude mít.

RS sice ustanovuje MÚ, ale návrh podává MO ČRS.

Sehnat kvalitního kandidáta na RS je kumšt. Zhruba 1 rok fungovat jako kandidát, lítat kolem vody a podílet se na akcích RS, zupat do hlavy teorii. Každý má představu, že se přihlásí do RS a hned bude RS. Takto to určitě nefunguje.

reagovat
Čtvrtek 22. února 2007 ve 14:22 ® Alfons

Jinak jsem byl samozdřejmě svědkěm, že mému spolužákovi, který měl rybářsko školu, řekl hospodář, že do RS berou jen zasloužené členy – takže má smůlu. Přihlásit se chtěl jen z toho důvodu, že jsme se nemohli na chování tamních rybářů ani podívat. – Je sice pravda, že RS ustanovuje orgán ochrany veřejného zdraví, ale na návrh uživatele revíru.

Vichrzhor – o uniformách RS se opravdu uvažuje, ale v loňském roce byl návrh neprošel také protože, bo za ně RS nechtěla dávat ze svého něco okolo dvou tisíc.

reagovat
Čtvrtek 22. února 2007 ve 14:14 ® Alfons

Zkuste každý sám navrhnout nebo se optat na členské schůzi zda byly za v poslední době členové RS podrobeni ověření znalostí, bo je subjekt(ŽP pověřeného úřadu), který ustanovil RS nejméně jednou za pět let ověřovat kvalifikaci. – Takto se v naší organizaci zbavujeme lidí, kteří dělají zápisy jen pro povolenku a ani pořádně neznají řády. Aby nedocházelo k nějakému nadržování, přezkoušení je přítomen zástupce územního svazu. (je to samozdřejmě trochu složitější, bo se to musí vést přes pověřené ŽP)

reagovat
Čtvrtek 22. února 2007 v 1:55 ® Gagi

Rarach: Zas tak lačný být veřejným činitelem nejsem, jen mi občas štvou rybáři co porušují vše v zájmu masa a pak ještě nadávají na to že ve vodě nic není. A za štěstí to také nepovažuji, jen bych byl ochotný pokusit se přírodě trošku pomoct.

reagovat
Středa 21. února 2007 v 19:35 ® rarach

BM: No vidíš, sám jsi to napsal. Jakej je problém přestoupit, když něco budu chtít opravdu dělat, tak tomu štestíčku musím jít taky trochu naproti -slovy klasika.

reagovat
Středa 21. února 2007 v 17:56 ® regulus reakce na …
regulus

BM – taky vím o podobným případu, RS je jen pro vyvolený o to víc mě překvapuje, že je jinde zájenců nedostatek.

reagovat
Středa 21. února 2007 v 17:02 ® BigMike reakce na …

Abych se zastal Gagiho, jsou organizace, které, jak píše hájí status quo v RS, polovinu má důchodců co to opravdu dělají pro tu povolenku zdarma a nikoho jiného mezi sebe nepustí!!! Takto jsme měli dva členy Rs, kteří ze zmiňované MO přestoupili do naší a staly se u nás členy RS!

reagovat
Středa 21. února 2007 v 15:18 ® profo reakce na …
profo

rarach : není problém klidně piš a já slibuji, že jak čas dovolí bude se snažit odpovídat.

reagovat
Středa 21. února 2007 v 15:16 ® rarach

Profo: vyřešíme to osobkou. OK

reagovat
Středa 21. února 2007 v 15:13 ® profo reakce na …
profo

rarach : ale to je něco co můj příspěvek ani řešit neměl. Tenhle problém není na řešení zde a je na hodně dlouhou diskuzi na úplně jiných postech. Já se snažil odpovědět na otázku a ukázat jeden z možných způsobů jak se postavit proti svazu tak, že jej vlastně využiji k prosazení změn. Pokud máš jiný nápad, kterým se nechají změny prosadit, tak sem s ním. Rád ho zkusím.

reagovat
Středa 21. února 2007 ve 14:59 ® rarach

Profo: S tím co píšeš by se dalo v koutku duše souhlasit, leč to neřeší ten základní problém a to je monopolní postavení svazu a jeho nadále postkomunistické chování navenek i uvnitř.

reagovat
Středa 21. února 2007 ve 14:35 ® profo
profo

Cottus : omlouvám se, ale musím ti oponovat. RS nikdy nebude mít oporu v MO a nebo svazu. Vysvětlení je jednoduché. RS spojuje se svazem pouze to, že má splněny členské povinnosti a že dostane za svou práci povolenku. Toť vše. Jinak je RS státním orgánem a s ČRS či MO nemá nic společného. To je věc, kterou si zde mnoho lidí neuvědomuje. Vznikem statutu veřejného činitele se zřízení a správa RS přesunuli na státní správu konkrétně na odbory ŽP.

reagovat
novější starší
Stránky:   4 3 2 ...